Svíčky z palmového vosku

Naše svíčky z 100% přírodního palmového vosku jsou celoprobarvené a na povrchu vynikají nepřehlédnutelnou krystalickou strukturou. Díky tomu mají matný vzhled s efektem ledových krystalů. Palmový vosk je netoxický a při hoření neuvolňuje nebezpečné zplodiny. Palmový vosk vzniká jako vedlejší produkt při výrobě palmového oleje.

Svíčky vyrobené z palmového vosku mají dlouhou dobu hoření. Zajímavou vlastností těchto svíček je, že při použití správného knotu a dodržení výrobních zásad, se během hoření svíčky kolem ní vytváří "skořápka" a svíčka nevytéká. Používá se většinou pro odlévání volně stojících svíček, aby vynikla právě krystalická struktura. 

Svíčky z parafínu

Tradičním a hojně používaným typem svíček jsou svíčky parafínové. Parafín není přírodní materiál, vzniká jako destilační frakce při zpracování ropy. Není však třeba se obávat. Parafíny se používají i v jiných odvětvích, například v kosmetickém průmyslu nebo v potravinářství. Vždy záleží na kvalitě parafínu a jeho čistotě.

Parafínové svíčky mají krásně lesklý a hladký povrch s také dobře drží vůni. Tento materiál je vhodný na odlévání do nádob i pro volně stojící svíčky. Parafín je pevnou substancí, to znamená, že svíčky se časem nedeformují.

Svíčky ze sojového vosku

Sójový vosk je přírodní materiál a je šetrný k naší planetě. Je netoxický, nekarcinogenní a snadno odbouratelný. Vynikne svou nádherně čistě bílou barvou. Svíčky ze sójového vosku mají výrazně delší dobu hoření než například svíčky parafínové.

Není však vhodný pro odlévání samostatně stojících svíček. Vzhledem k poměrně nízké teplotě tání a měkčí konzistenci by volně stojící svíčka časem mohla deformovat svůj tvar.  

Vonné svíčky

Do svíček ze všech tří námi používaných typů materiálů (palmového vosku, sójového vosku i parafínu) lze přidat také vonné silice.

V parafínu vyniknou vůně nejlépe již v malém přidaném množství. Naopak u svíček z palmového vosku je třeba přidat větší množství vonné silice pro požadovaný aromatický efekt.

Sójové svíčky běžně nearomatizujeme (a vlastně ani nebarvíme), líbí se nám tak jak jsou samy o sobě - krásné, čisté, přírodní. Na přání zákazníka však dokážeme splnit téměř cokoli.